20 – 26 Mart Haftalık Burç Yorumları

KOÇ

Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı
Ey insan!
Kaf dağı kadar yüksekte olsan da; kefene sığacak kadar küçüksün.
Unutma! Her şeyin bir hesabı var;
Üzdüğün kadar üzülürsün. Şemsi Tebrizi

Hafta başında iş ve eğitim hayatınızda uygulanabilir fikirleriniz kabul görebilir pratik olmalı tek taraflı yaklaşımlar içinde olmadan doğru olana odaklanmalısınız. Aksi halde fazlası ile üzülebilir bencilce davranmanın pişmanlığını yaşayabilirsiniz. Kızgınlıkla ve öfke ile alınan kararlar size zarar verecektir. Çarşamba gününden itibaren gölgelediğiniz konular netlik kazanıyor yeni başlangıçlara hazır hissedecek kendi içsel yolculuğunuzda hatalarınızı ve doğrularınızı kıyaslayarak olumsuz alışkanlıklarınızdan uzaklaşabileceksiniz. başlangıçlara odaklanabilirsiniz.

Özel yaşamınızda ise birlikte olduğunuz kişiyi anlamaya çalışmalı onunda kendine göre hayat kuralları olduğunu kabullenip ortak değerler üzerinde buluşmaya çalışmalısınız. Bu hafta başkalarını ilgilendiren meselelerin içinde olmamaya özen göstermeli arkadaşlarınızın özel hayatlarını ilgilendiren sorunların içine girmemelisiniz. Aksi takdirde geçmişiniz ile ilgili hatırlamak istemediğiniz olaylar yeniden gündeminize gelebilir.

BOĞA

Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı
Sana dilsiz, dudaksız sözler söyleyeceğim.
Bütün kulaklardan gizli sırlardan bahsedeceğim.
Bu sözleri sana, herkesin içinde söyleyeceğim.
Ama senden başka kimse duymayacak.
Kimse anlamayacak. Şemsi Tebrizi

Bu hafta eğitim hayatınızda yaşadığınız zorluklar hafifliyor yanlış anlaşılmalar ortaya çıkıyor ve siz haklılığınızı ispat edebilmenin rahatlamasını yaşamaya başlıyorsunuz. İş hayatınızda ise başarınızdan deliye dönen gizli ve açık düşmanlarınızın yorucu enerjilerinden arınıyorsunuz bu hafta. Kendinize geliyor gücünüzü fark ederek mesleki konularda kendinizi daha da geliştireceğiniz eğitsel konulara yönelecek önemli başarıların altına imza atabileceksiniz. Burcunuzun sembolünde olduğu gibi güçlü ve kararlı bir boğa olduğunuzu dosta düşmana ispatlayacaksınız bu hafta.

Özel yaşamınızda ise eş ya da sevgiliniz ile ilgili kararsızlıklarınızı netleştirecek ilişkinize bir şans daha verirken aranızda sorunlar yaşanmasına neden olan kişilere karşı tavrınız oldukça keskin ve tavizsiz olacaktır. Uzun zaman sonra öfkeyi bilgelikle yendiğiniz stratejik davranarak düşmanca davranışları ile sizi yoran kişilere iyi bir hayat dersi vereceğiniz enerjiler ile karşı karşıyasınız bu hafta.

İKİZLER

Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı
Hayat bu, Bir bakarsın her şey bir anda son bulur.
Hayat bu, Son dediğin an her şey yeniden can bulur! Şemsi Tebrizi

Haftanın ilk günlerinden itibaren sevdiklerinize odaklanabilirsiniz, İlişkilerinize ne kadar bağlı olduğunuzu göstermek için elinizden geleni yapacağınız enerjiler ile karşı karşıyasınız. Bu hafta başarınızın anahtarı sosyallikten geçecektir. Kararsızlık yaşadığınız ikilemde kaldığınız sizi yoran düşüncelerinizi dizginleyebilecek iş hayatınızda da aşk hayatınızda da korkularınızın esaretinden kurtularak tutku heyecan ve sevgiye doğru yol alabileceksiniz. Dikkatli olmanız gereken konu geçmişte sorun yaşadığınız çalışma arkadaşlarınızın sizi sinir etmek için yaptıkları davranışlara cevap vermemek olmalı. Öfke kontrolü yapmakta zorlanabilir bir anda başınızı ağrıtacak hukuki sonuçlara uzanan sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Evli İkizler ilişkiniz ile ilgili ön yargılarınızdan kurtulmayı başaramadığınız küçük meselelere takılıp kaldığınız takdirde gerçek mutluluğu yakalamışken elinizden kayıp gitmesinin kaçınılmaz olacağının farkına varmalısınız. Geç olmadan geç kalmadan.

YENGEÇ

Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı
Ey benim yetim gönlüm; bırak gamlı düşünmeyi…
Sus ve sabret! Gözyaşının hesabını Rabbim sorsun; sen hakkını helal et. Şemsi Tebrizi

Hafta başında iş hayatınızda sorun yaşadığınız kişiler ile ilgili gelişmeler istediğiniz gibi netice vermeyebilir ve işinizin devamı açısından daha sakin bir tutum içinde olmak mecburiyetinde kalabilirsiniz. Varsın olsun sabırlı olun haftanın ilerleyen günleri ile birlikte yaşananlar sizin hayrınıza olurken haksızlığa uğradığınız konularda ilahi adalet etkili olacaktır. Dostlarınız aracı ile yeni bir iş bulabilir iş değişikliği ya da aynı sektörde daha iyi bir pozisyona geleceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yaklaşık 9 aydır olumlu olumsuz yaşadığınız her şey netlik kazanacak emeklerinizin de sabrınızın da karşılığını madden manen almaya başlayacaksınız.

Özel yaşamınızda da belli belirsiz bir yakınlaşma söz konusu ise aylardır bu hafta sonuna doğru duyguların karşılık bulması ile sürpriz bir beraberliğe adım atabilirsiniz. Bu hafta arkadaşlık ve akrabalık ilişkilerinizde önem kazanıyor size kendi menfaatleri yüzünden zarar veren sözde yakınlarınızın yüzlerinde maskeler düşecek ve yaşananlar ile birlikte kendinizde ruhsal olarak yüksek bir noktaya geldiğinizi hissedeceksiniz , Kendiniz için yeni hedefler belirleyin, yönünüz üzerinde çalışın ve harekete geçin.

ASLAN

Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı
Kuralların olsun, ama kurallarını başkalarını dışlamak yahut yargılamak için kullanma. Bilhaba putlardan uzak dur, dost Ve sakın kendi doğrularını putlaştırma! İnancın büyük olsun, ama inancınla büyüklük taslama. Şemsi Tebrizi

Bu hafta yaptığınız işe düşüncelerinizi daha yaratıcı bir şekilde yansıtarak yeni bir oluşumu başarılı şekilde ortaya koyabilirsiniz. Başkalarına göre küçük işler size sürekli kazançlar sağlayabilir ve şanssızlık çemberini kırabilmenin güzellikleri ile şükredecek ne kadar fazla şeyiniz olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz. İşten ayrıldıysanız iş arayışı içindeyseniz sezgilerinizin sesine kulak vermeli ve karşınıza çıkan işleri fazlaca ayrıştırmadan değerlendirmelisiniz. Gökyüzü, yeni deneyimler yaşamanıza, yeni şeyler öğrenmeye ve daha iyimser bir görüşe yönelmenin avantajlarını getirecek sizlere. Uzlaşı sakinlik ve yenilikçi olmak sizlere pek çok şey kazandırabilir. Haftanın ilerleyen saatlerinde, dikkatinizi hayatınızdaki insanlara yönlendirebilir ve onlara duyduğunuz ihtiyacınızı samimiyet ile önce kendinize sonra onlara ifade ederek İlişkilerinizi daha öncelikli hale getirebilir bozulan dengeleri yeniden düzene sokabilirsiniz. Mutsuzluk ruhunuzu yeterince yordu ve yıprattı şimdi mutlu olmak mutluluğa sahip çıkmanız ile birlikte sizin olacak. Sevgi paylaştıkça büyük sorunları aşabilir eş ya da sevgiliniz ile duygusal bağlarınızı güçlendirebilirsiniz.

BAŞAK

Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı
Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını. Şemsi Tebrizi

Haftaya kendinizi daha iyi hissettirmeye yardımcı olacak dostlardan gelecek faydalar ile başlayabilirsiniz. Sevmekten korktuğunuz uzak durduğunuz şeyler size hayatın farklı pencerelerinde yaşanacak gelişmeler ile uyanışı getirebilir ve o sürekli ertelediğiniz yok saydığınız konuları gündeminize alarak anı değerlendirmek için harekete geçebilirsiniz. Hafta boyu her konuda Kalbinizde olana ne kadar çok dikkat ederseniz her şey sizin için o kadar iyi olacaktır. Özel yaşamınızda yeni başlangıçlar hiç beklemediğiniz şekilde tanışmalar ile sizler için heyecan verici gelişmeleri getirebilir. Küllenmiş bir aşk hikayesi haftanın ilerleyen günlerinde tekrar karşınıza çıkabilir. Kimin ne dediğini önemsemeden kalbinize odaklanıp aşka teslim olmak mı? Yoksa yol vermek mi nin seçimini yapmalısınız. Evli Başaklar sizler de bu hafta akrabalarınızın yalan yanlış söylem ve kıyaslamaları ile zihninizde kurguladığınız düşünceler ile eşinizi kendinizden uzaklaştıracak davranışlar içinde olmamalısınız.

TERAZİ

Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı
Sığ suları en hafif rüzgârlar bile coşturabiliyor. Derin denizleri ise ancak derin sevdalar. Anladım ki, derin ve esrarengiz olan her şey susuyor. Anladım ki susan her şey derin ve heybetli. Şemsi Tebrizi

Haftanın başlangıcı ile birlikte kendinizi her zamankinden daha duygusal daha yorgun hissedebilir motivasyonunuzu sağlamakta zorlanabilirsiniz. Yaşadıklarınız ne kadar zor olursa olsun aklınızı başınıza toplamalı pes edip teslimiyetçi bir tavır sergilemek yerine mücadele edip savaşçı yönünüzü ortaya koymalısınız. İş ve eğitim hayatınızda ilişkilerinize daha fazla önem vermeli, yeni ilişkilere, ortaklıklara iş birliklerine yönelerek daha ödün vermeyen bir tavır içine girmekten çekinmemelisiniz. Emek verenler ile nankörleri birbirinden ayrıt ederek ilişkilerinizi hayatınızı dengeye sokmalı. Sizi küçük düşürmeye çalışan kişilere karşı ise hukuki haklarınızı kullanmakta geç kalmamalısınız. Özel yaşamınızda ise eş ya da sevgilinize yaptığınız hataları fark edecek ilişkinizi daha iyi hale getirmek için elinizden geleni ortaya koyarak kalbinizin ne denli büyük bir sevgi ile ona ait olduğunu hissettireceksiniz. Bu hafta geçmişle ilgili derin yaralar sarılmaya başlıyor bekar Terazi’ler sizler de işiniz gereği karşılaşacağınız bir seyahat ile hayatınızın aşkını bulabilirsiniz.

AKREP

Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı
Ya tam açacaksın yüreğini, ya da hiç yeltenmeyeceksin! Grisi yoktur aşkın, ya siyahı, ya beyazı seçeceksin. Şemsi Tebrizi

Haftanın enerjilerini doğru kullanmak kazanç ve başarılarınızı arttırmak için tıkanıp kaldığınız konularda yapılan eleştirileri dikkate almalı aktif zekanızı ortaya koyarak hareket edebilmelisiniz. bir zekaya, birçok yeni fikirlere sahip olursunuz ve öğrendiklerinizden ötürü heyecanlanabilir. İş hayatınızda planlı olmalı ve tereddütlere yer vermeden hareket etmelisiniz. Yeni bir iş kurmak istiyorsanız hafta boyunca zamanı iyi değerlendirmelisiniz.

Özel yaşamınızda keskin kararlar almak ilerleyen zaman içinde pişmanlık duymanıza sebep olabilir. Sorunları büyütmeden hareket etmeli yapıcı davranmalısınız. Size sevgiyle bağlı bir eşiniz sevgiliniz varsa romantizm ve aşkın enerjisi her ikiniz içinde maddi manevi güzelliklerin paylaşımı ile çok daha özel bir hal alabilir biraz sabırlı olun.

YAY

Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı
Bazen uzaklaşmak gerekir, yakınlaşmak için… “Bazen hatırlamak gerekir, hatırlanmak için… “Bazen ağlamak gerekir, açılmak için… “Bazen anmak gerekir, anılmak için… “Bazen de susmak gerekir, duymak için. Şemsi Tebrizi

Gökyüzü iş hayatınızda belirsizlikleri netleştiriyor bu hafta. Sizi yoran hırpalayan yorucu her şeyi söküp atacaksınız hayatınızdan! RİSK almaktan korkamayın ve isteklerinizi gerçekleştirmek için CESARETLE ilerleyin hayatınızda. Yaşamınızda baştan aşağıya köklü değişimler söz konusu önceliği kendinize verecek güçlü sezgilerinizin rehberliğinde kararlar alacak başarı ile uygulayacaksınız. İş ve özel yaşamınızda yapacaklarınızı planlamalı ve uygulamaya geçmelisiniz. İş hayatınızda cesaretli davranmalı ve başkalarının sizi yönlendirmesine müsaade etmeden kendi doğrularınızın mücadelesini vererek hareket etmelisiniz.

OĞLAK

Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı
Küle döndüysen, yeniden güle dönmeyi bekle. Ve geçmişte kaç kere küle dönüştüğünü değil, kaç kere yeniden küllerin arasından doğrulup yeni bir gül olduğunu hatırla. Hz.Mevlana

Bu hafta Ya HEP Ya HİÇ! Diyeceğiniz temposu yüksek bir haftadasınız. Haftanın ilk günü iletişimde problemler yanlış anlaşılmalar söylemediğiniz halde söylediğiniz iddiası ile sizi baskı altına almaya çalışan kişi ya da kişilerle yaşanacak gerginlikler söz konusu olabilir. Tepkiniz akılcı yaklaşımda olursa kazanan siz olacaksınız. Son 6 ayda emek verdiğiniz her şeyin geri dönüşümünü alacaksınız.

Özel yaşamınızda ise Aşk en güzel hali ile yüreğinizde yerini alırken ayrıldığınız eş ya da sevgiliniz ile yeniden kesiştirecek yollarınızı. Ailenizin baskılarından kaynaklanan sorunlar hükmünü yitirecek ilişkiniz üzerinde. Bekar Oğlaklar sizlerde bu hafta aağlam temeller üzerine kurulu bir ilişkiye adım atabilir ilerleyen süreç içinde ilişkinizi resmiyete taşıyabilirsiniz. Evli Oğlaklar sizde eşinizi sevginizle daha fazla sahiplenecek ve iç huzursuzluklarınızı sevgiyle huzur ve mutluluğa döndüreceksiniz.

KOVA

Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı
Kader; yolun tamamını değil, sadece yol ayrımlarını verir. Güzergâh bellidir. Ama tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir. Öyleyse, ne hayatın hâkimisin, ne de hayat karşısında çaresiz. Şemsi Tebrizi

Bu hafta iş ve eğitim hayatınızda ayrıntıların esiri olmadan zamanı yakalamaya çalışın. Haftanın ilk günleri maddi konularda beklediğinizi bulamayabilir yeni arayışlar içine girme eğiliminde olabilirsiniz. Korku ve endişelerinize kapılarak anlık kararlar verirseniz finansal olarak zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise geçmişle ilgili yarım kalmış konular ilişkiler gündeminize gelebilir. Dargın olduğunuz eş yada sevgilinizle yeniden bir araya gelebilir yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Bu kez geçmişte yaptığınız hataları karşılıklı olarak yapmamalı kelimeleri bir yana bırakıp sevginin kutsallığı ile ilişkinizi güçlendirmelisiniz. Hiç kimsenin etkisi altında kalmadığınız takdirde bu kez mutluluğu yakalayabilirsiniz. Evli Kovalar bir kaç haftadır zorlu şekilde yaşanan sorunları görmezden gelmemeli eşinizle iletişime önem vermeli ve kızgınlığınızla kırgınlığınızla aldığınız kararlarınızı gözden geçirerek kalbinizin sesine kulak vererek tek taraflı kararlar almadan hareket etmelisiniz.

BALIK

Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı
Bildiklerini unut. Diyor dost. Gel al eline bir silgi, şu yeni başlayan güne bilgilerini silmekle başla. Zanlarını, yargılarını, önyargılarını ve dahi bütün genellemelerini koy bir çuvala ve hepten terk et. Şemsi Tebrizi

Bu hafta iş ve eğitim hayatınızda iniş çıkışların ve istikrarsızlığın sona erdiği dinamik bir hafta karşılıyor sizleri. Kötümser davranmayıp kaygılarınızı kontrol altında tuttuğunuz sürece bu dinamik enerji doğru değerlendirerek pek çok ilkin altına başarı ile imza atacaksınız! Bu hafta ticari anlamda şansınızı değerlendirmek için harekete geçmelisiniz. Yeniliklere, Değişimlere, Özünüze sadık kalarak gelişime HAZIR olun! Bilinçaltınızda yaşanan korkuların sizi engellemesine izin vermeden kendinizle yaşanmışlıklarınızla yüzleşmeyi tercih edin ve özgürleşin. İş ve özel yaşamınızda iş birlikleri anlayış yeniliklere açık olmak uzun zamandır yaşadığınız finansal sorunları aşmanıza yardımcı olacaktır. Bu hafta iletişime vereceğiniz önemle, Ek bir iş yapmaya başlayabilir ve gelir kaynaklarınızı arttırabilirsiniz. Aşk ve evlilik hayatınızda da pozitif yaklaşımlarınız kendinizle yaptığınız yüzleşme sonunda çözüm odaklı davranmanız eşinizle ilişkinizi çok daha keyifli bir hale getirecek ve birlikte geçirilen her an farklı bir anlam ve güzellik barındıracak sizler için.