Burçlara Göre Doğal Taşlar Ve Tesbihler

Burçlara Göre Doğal Taşlar Ve Tesbihler Şifalı taşlar

Kova Burcu Taşları (21 Ocak – 19 Şubat) :
Ametist – Kristal Kuvars – Akik – Yeşim – Lal – Zirkon – Mavi Akik

Balık Burcu Taşları (20 Şubat – 20 Mart) :
Ametist – Opal – Aytaşı – Pembe Kuvars – Jasper – Mercan

Koç Burcu Taşları (21 Mart – 21 Nisan) :
Akik – Sitrin – Jasper – Kantaşı – Yakut – Hematit – Ametist – Akuamarin

Boğa Burcu Taşları (21 Nisan – 20 Mayıs):
Turkuaz – Krizopras – Safir (mavi) – Mavi Akik – Zümrüt

İkizler Burcu Taşları (21 Mayıs – 21 Haziran):
Akik – Turkuaz – Kuvars – Krizopras

Yengeç Burcu Taşları (22 Haziran – 22 Temmuz) :
Kuvars – Krizopras – Peridot – Aventurin – Akik – Ametist

Aslan Burcu Taşları (23 Temmuz – 23 Ağustos) :
Akik – Peridot – Kuvars (Kristal Rutil Pembe) – Ametist – Kehribar – Sitrin – İnci – Mavi Topaz

Başak Burcu Taşları (24 Ağustos – 23 Eylül) :
Akik – Turkuaz – Obsidyen – Yeşim – Kaplan Gözü – Sitrin – Topaz

Terazi Burcu Taşları (24 Eylül – 23 Ekim) :
Akik – Turkuaz – Opal – Mercan – Lapis Lazuli – Pembe Kuvars – Akuamarin – Yeşim – Dumanlı Kuvars

Akrep Burcunun Taşları (24 Ekim – 22 Kasım) :
Ametist – Pembe Kuvars – Obsidyen – Lal – Kaplan Gözü – Mercan

Yay Burcunun Taşları (23 Kasım – 21 Aralık) :
Ametist – Topaz – Mavi Akik – Turkuaz – Peridot – Jasper – Kaplan Gözü – Sodalit – Lapis Lazuli

Oğlak Burcunun Taşları (22 Aralık – 20 Ocak):
Akik – Kehribar – Oltu – Malakit – Yakut – Jasper

Burç Tesbihi

Bazı taşların bazı burçlar arasında enerjisel bağları olduğu çeşitli denemeler sonucu bilim insanları tarafından tespit edilmiştir. Tespit edilen taşlar, kişinin burcuyla enerjisel olarak ilişkilidir. Burç taşları, enerjisel olarak kendi içlerinde de birbirleriyle enerjisel uyum içerisindedir. Buna bir örnek vericek olursak, ametist taşının tek başına kullanımında hafızayı kuvvetlendirme özelliği yoktur ancak pembe kuvars taşı ile birlikte kullanıldığında hafızayı kuvvetlendirici etkisi ortaya çıkar. Burç taşınında, bu örnekteki gibi beraber kullanılıdığında etkilerini arttırdığı gibi daha farklı etkiler ve faydalar da ortaya çıkardığı tespit edilmiştir. Doğal taşları herburçtan kişi kullanabilir etki ve faydaları kaynaklarda yazılı olduğu gibi evrenseldir ve herkez için geçerlidir. Burcunuzla uyumlu taşlar sizinle daha uyumlu ve etkili olur. Doğaltaşların kendi içerisinde kişiye fiziksel ve psikolojik faydaları vardır. Bu tesbihte kullanılan taşlarında herkişi için geçerli olan etki ve faydaları sırasıyla şu şekildedir. Öncelikle bu yengeç burcu tesbihte akik taşı, kristal kuvars taşı, aytaşı ve kaplan gözü taşı kullanılmıştır.
Akik taşı ;
Çağımızın en büyük sorunlarından olan strese karşı iyi geldiği tespit edilmiştir. Akıl ve mantık gücümüzün gelişmesini sağlar. Nazara karşı korunmamızı sağlar. Hamilelik sürecinde anne bebek sağlığı için faydalı olduğu tespit edilmiştir. Kan dolaşımını düzenlediği ve tansiyonu dengeleyici özelliğinin olduğuda tespit edilmiştir.Damarları koruyucu güçlendirici etkileri tespit edilmiştir. Cilt rahatsızlıklarına iyi geldiği söylenir. Dişler ve kemikler için faydalıdır. Taşıyan kişiyi olumsuzluklardan koruyucu etkisi vardır. Bu özelliği hadislerlede kanıtlanmışdır. Uykusuzluklara ve karabasanlara iyi gelir. Metebolizmamızı hızlandırır. Korkaklığa karşı iyi geldiği bilinir. Çevreyle uyumu arttırır. Akik taşı kendinizi kötü hissettiğinizde olayların iyi yönlerini görmenizi sağlar. Negatif enerjiden insanı arındırır ve insana iyilik mutluluk verir.
Kaplan gözü taşı ;
Kaplangözü taşı, bağımsızlık taşı olarak bilinir. Enerjileri dengeler. Ticaret hayatımızda başarı olmamızı sağlar. Korku, kıskançlık, kin, inatçılık gibi duygularımızı yenmemizi sağlar. Astım hastalıklarına iyi gelir.sindirim sistemi, dalak, pankreas, mide ve kalp için faydalıdır.Kaplangözü taşı, baş ağrılarının hafiflemesine yardımcı olur. Uykusuzluğa karşı etkilidir. Kabus gören çocuklara iyi gelir. Olayları net algılamamızı sağlar. Güç ve cesaret taşı olan kaplangözü insanın dayanıklığını arttırır ve engellere rağmen ilerlemeyi sonuca ulaşmamızı sağlar. Kaplangözü taşı’nın yüzeyini okşayarak dertlerlerimizden ve endişelerimizden kurtulabiliriz. İnsanların iyi yönlerini görmemizi sağlar.
Aytaşı ;
1- ay taşı özellikleri bakımından olumsuz enerjilere karşı kalkan görevi görür ve kişiyi olumsuz enerjilerden korur.
2- ying ve yang dengesini sağlayıcı etkisi vardır.
3-kişiye yaşama sevinci verir.
4-rüyalarımızın hafızamızda kalmasını ve daha net hatırlanmasını sağlar.
5-bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirir.
6-böbrek rahatsızlıklarımıza karşı faydalıdır.
7-tokluk hissi verir ve buna bağlı olarak kilo vermemizi sağlar.
8-kadınların adet düzenlerini dengeler, cinsel organlarından kaynaklı rahatsızlıklara iyi geldiği söylenmektedir. Kadınlarda kısırlığa iyi geldiği bilinir.
9-kramp, bacak ve sırt ağrılarına iyi gelir.
10-Doğum sancısını hafiflettiği söylenir.
11-hücrelerin yenilenmesini sağlar ve yaşlanmaya karşı iyi gelir.
12-nazara karşı koruma sağlar.
13-kişiye sempati kazandırır.
14-duygusal dengeyi sağlar egoya karşı iyi gelir.
15-sezgileri ve iletişimi kevvetlendirdiği bilinmektedir.
16-sevgililer ve evliler arasına uyumu arttırır bunlar için faydalıdır.
Kristal kuvars taşı ;
Kristal kuvars taşı çevredeki vücudumuzdaki radyasyonu toplar. Bilgisayar, televizyon vb. radyasyon yayan ürünlerin yanına bu taş koyulduğunda radyasyonu çekerek bizi radyasyonun zararlarından kurtarır. Kristal kuvars taşı çevremizde oluşan negatif enerjiyi yok eder. Negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirir. 6. hissi sevgi ve şevkat duygularını güçlendirir. Gözler ve göz hastlıkları için faydalıdır. Duygusal dengeleyicidir. Beyin fonksiyonlarını uyararak daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Konsantrasyonu arttırır. Baş ağrılarını hafifletir. Kristal kuvars taşı üzerinizde kullanıldığında çevrenizdeki negatif enerji kişilerden sizi korur.sindirim sistemini düzenler. Kandolaşımını düzenler. Gözler için faydalıdır. Görme gücünü arttırıcı etkileri vardır. Kristal kuvars taşını bir müddet kullandıktan sonra toprağa bir süre gömülmelidir çünkü topladığı zararlı enerjileri boşaltması gerekir.

Not: Doğal taş ürün alırken orijinal olmasına özellikle dikkat edin. Doğal taş işi çok hassas bir iştir. Bir çok doğal taş ürün, ucuz taşları benzetilmek istenen orijinal taşın rengine boyanarak üretilmektedir. Bu tür ürünler piyasada çokça bulunmaktadır. Doğal taş alırken özellikle işi doğal taş olan, doğal taş işinde uzman güvenilir firmaları tercih edin, sahte ürün alıp paranızı çöpe atmayın. Ayrıca ürünlerine orjinallik garantisi ve geri iade garantisi veren firmalardan alışveriş yapın.
Biz firmamız olarak 7 yıldır doğal taş işi yapmaktayız. Bizim uzmanlık alanımız doğal taştır. Bütün ürünlerimiz % 100 orjinaldir. Ürünlerimizi istediğiniz merkezde test ettirebilirsiniz. Bütün ürünlerimizde orjinallik ve geri iade garantisi vardır. Toptan alışverişlerde burç tesbihi fiyatları, toptan fiyat olarak uygulanmaktadır. Toptan olarak burç tesbihleri satın almak istediğinizde bizimle irtibata geçiniz.