1 kadın isterse künye

Türkiye’nin online 1kadinisterse.com internet sitesine hoş geldiniz!

Kadın isterse hayatınız bir anda değişebilir. Kadın isterse hayatınız milli piyango büyük ikramiyesini kazanmış bir insanın hayatına dönüşebilir. Kadın isterse sizi yeniden yaratabilir. Kadın isterse yağmurlu kasvetli bir gününüz birden pırıl pırıl, cıvıl cıvıl güneşli bir güne dönüşebilir. Kadın isterse sizi bir kin giyotininden bir sevgi yumağına dönüştürebilir. Kadın isterse katı yürekli, acımasız bir adamdan, karıncayı incitmekten üzüntü duyan bir adam yaratabilir. Kadın isterse bunların tersini de yapabilir. Sizi bir canavara, bir suç makinesine, bir ölüm aletine dönüştürebilir.

Kadın isterse bir kadından aşk istemeyi bilmeyen bir erkeği bir şaire dönüştürebilir. Kadın yeter ki istesin. Erkek kendisini cennette sanabilir. Sanabilir az gelir. Cennete girer. Kadının isteyip de yapamayacağı şey yoktur. Kadın isterse en ulaşılmaz erkeğe ulaşabilir. Kadın isterse siz kendinizi kral sanabilirsiniz. Kadın isterse siz kendiniz dünyanın en zengin, en mutlu, en şanslı adamı olabilirsiniz.

Kadın isterse sizi sustalı maymuna çevirebilir. Peki kadın gerçekten ne ister. Kadın bunların karşılığında erkeğinden en önce sadakat ister. Ondan sonra sırtını dayayacağı kocaman bir yürek ister. Güven ister. Huzur ister. Akşam beş dedin mi eve gelen baba ister. Kadın çocuğunun baba deyip kucağına atlayacağı örnek erkek ister. Kadın dürüstlük ister. Adam gibi adam ister. Sözünün eri bir koca ister. Kendisini beyaz gelinliği ile ömür boyu taşıyacak bir insan evladı ister.

Kadın ne istemez. Kadın erkeğin kadın gibi olmasını istemez. Kadın çok konuşan erkek istemez. Kadın kıvıran erkek istemez. Kadın çok gülen erkek istemez. Kadın çiçeği kereste gibi tutan erkek istemez. Kadın maç seyrederken küfür eden erkek istemez. Kadın maç bittikten sonra hadi yürüyüşe çıkalım demeyi bilmeyen erkek istemez. Kadın parayla her sıkıntıyı aşacağını, her gafını düzelteceğini, ihanetinin mağduru olan eşini susturabileceğini inanan erkeği istemez.

Anne olsun ya da olmasın, iç güdüsel olarak kadın sevdiklerine sahip çıkma eğilimi gösterir. Korumak, kollamak, gelen her tehlikeye karşı durabilmek, gerektiğinde bir kartal kadar yırtıcı olmak ve her türlü kötülükle savaşabilmek, kadının doğasında vardır.

Kadının içindeki güç, en zor şartlarda bile yaşam mücadelesi verebilecek kadar büyüktür. Hatta doğadaki en sağlam, dayanıklı ve güçlü varlık kadındır.
İçinde var olan o savaşçı ruha rağmen, kadın sadece sevdiği adamın yanında, köşeye çekilebilir, pasifleşip, ihtiyaçlarını ve duygularını ikinci sıraya itebilir. Duyduğu saygı yüzünden, erkeğinden daha güçsüz durur. Bir kadının ruhundaki fırtına, isterse dünyayı yerinden oynatabilir.

Kadın çoğu zaman erkeklerden fiziksel olarak zayıftır. Bilek güreşi yapılsa erkek birkaç saniye içinde kadını devirebilir. Ancak yaşamın her noktasında bir kadın isterse erkeği ezmesi an meselesidir.

Erkekleri çoğu zaman şaşkına çeviren bir durum vardır. Evliyken veya birlikteyken ampul değiştirmek konusunda çaresiz duran ve eşinden yardım isteyen bir kadın üç çocuğuyla hayatta tek başına kaldığında mucize bir yaşam hikayesi çıkarabilir. Erkekleri biraz sersemleten ve anlayamadıkları şey budur. Adam, kısa bir süre önce pasif, vasıfsız, sıradan ve kendisi olmadan yaşayamayacağını düşündüğü bir kadını; ayrıldıktan sonra perişan, yerlerde sürünen, burnu sürtülmüş, barışmak için ayaklarına kapanarak af diler halde bulacağını düşünür. Ancak öyle olmaz. Bu, erkeğin dehşete düşürerek kendiyle yüzleştiği önemli anlardan birisidir. Peki, kadının içindeki bu büyük sır nedir?

Gelin, birlikte hayatın içinden, çok sıradan durumları hayal edelim. Bakalım, kadınlar aslında ne yapar, ne söylerler? İlk örneğimizde, kadın mutfakta yemek pişirmektedir. Erkek sofra hazırlanırken televizyona bakıyordur. Elinde, kapağı sıkışmış bir salça kavanozu ile gelir kadın ve “hayatım, şunu açar mısın?” der. Adam, büyük bir güven ve gurur duygusu içine girer, ancak bunu belli etmez. Biraz zorlanarak ve tüm gücünü kullanarak kavanozu açar. Açılmaması halinde, erkek kendini çok berbat hisseder ve bir sürü bahane bulur. “Bir bez getirsene, ellerim kayıyor.” “Nasıl da sıkışmış bu meret” “Ellerin yağlı tutmuşsun kavanozu, benim de elime bulaştı, kayıyor, ondan açılmıyor” Bunlar çok önemli değil, çoğu zaman açılır. Peki, sizce kadın, o kavanozu açmanın en az üç yöntemini bilmiyor mudur? Kavanozun kapağını sıcak suya tutmak, dibine birkaç kere sertçe vurmak, bir bıçağı kenarına sokarak içine hava girmesini sağlamak gibi yolları mutlaka biliyordur. Ancak, bunu eşine yaptırmak, bilinçaltına şu mesajı yollamak içindir: “Sana ihtiyacım var!”

Başka bir örnek verelim. “Hayatım, gardırobun üstünden şu bavulu indirebilir misin?” veya “Sevgilim, şu üst raftaki servis tabağına uzanabilir misin?” cümleleri size de tanıdık geldi mi? Sizce kadın, sandalyeye çıkıp istediği şeyi almaktan aciz midir? Elbette hayır! Bu durumun alt göndermesi nedir? “Sen olmasan ne yapardım?”

Tüm çetin şartlarda çözüm bulan kadınlar, eften püften şeylere takılıp kalır mı? Yoklukta, iki tahta parçasını bağlayıp dolap yapan; evdeki tek malzemeden üç çeşit yemek çıkaran, eşinin getirdiği azıcık para ile tüm ailesinin ihtiyaçlarını karşılayıp, üstüne üstlük daha kötü günler için para biriktiren kadın; kavanoz kapağını mı açamaz?
Kadın, dünya üzerindeki en özel varlıktır. Yapabildiklerini göstermemesi, bir adım geride durması, erkeğine duyduğu sevgi ve saygıdandır. “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır” cümlesi, kadın-erkek ilişkisi için söylenmiş, üstünde biraz düşünülmesi gereken önemli laflardan biridir.

“Beylerin anlaması gereken şey şudur: Biz, dünyayı yerinden oynatabilecek güce, sizin yaptığınız her işi yapabilecek kapasiteye, direnilmesi gereken her noktada savaşacak ve ayakta kalacak iç disipline, acil durumlarda çözüm getirebilecek beyne sahibiz. Yaparsak, çok daha iyisini de yaparız. Yapmamamız sevgimizden, sizi var etme, hevesinizi kırmama isteğimizdendir. Bunu bilmeli ve yaşam oyunundaki yerinizi doğru korumalısınız. Yoksa kadın isterse… ”

Kadın isterse size Dünyayı dar edebilir. Ama erkek de sonuçta çocuklarının babasıdır. Kadınların sizi sadece çocuklarınızın biyolojik babası olarak görüp görmemesi sizin elinizdedir. Lütfen kadınlarınızı bu noktaya getirmeyin. Kadınlara asla bu istemediği şeyi yaptırmayın…

Kapat
X