Herkesin bir rengi bir kokusu ve bir taşı var

 

Herkesin bir rengi bir kokusu ve bir taşı var

Bir insan stresten uzak ve huzurlu bir yaşam sürdürmek istiyor ise kendi taşını ve kokusunu bilmelidir diyen Stratejik Araştırmalar Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Maranki, burçlara göre taşları, kokuları ve renkleri anlatırken taş seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri de anlattı.

İnsan sağlığına nasıl fayda sağlıyor?

Aslında bu sorunun cevabı yaratılış sırrımızda. Bizler topraktan yaratılan ademoğullarıyız. Kodlarımızda ve gen haritamızda toprak yani mineraller var. Biz insanoğlu da toprak ve sudan meydana gelmedik mi? Allah c.c. yarattığı her nesne varlığın bir şifası mümkün. Rabbim taşı, toprağı, bitkiyi ve birçok canlıyı biz insanoğlu faydalansın diye yaratmıştır. Öyleyse bizler de bu nimetlerden yararlanacağız. Özellikle son zamanlarda yapılan bilimsel araştırmalar gösteriyor ki taş oluşumların içerisinde milyonlarca yıl gizlenmiş paha biçilemeyecek kadar değerli mineraller insan sağlığı ve manevi yapısı üzerinde büyük derece olumlu etkiler oluşturmakta. Taşımızı, kokumuzu bilmeliyiz. Bir insan stresten uzak ve huzurlu bir yaşam sürdürmek istiyor ise kendi taşını ve kokusunu bilmesi, kullanması gerekmekte. Doğduğunuz gün, göbeğiniz kesildiğinde nefes aldığınız koku tesirinde bulunduğunuz taş sizi etkiler aslında bugün söylenen burçlarda bu manada değerlendirilmeli.

Evrenin sırrı neden onlarda?

Taşlar oluşumu itibari ile enerjilerini topraktan ve evrenden alırlar. Milyonlarca hatta milyarlarca yıllık birikimlerini enerji yolu ile tekrar evrene bırakırlar. Bu döngü arasında yer alabildiğimiz sürece bizler taşlardan en fazla derecede fayda görüyor olacağız. Taşların yaydıkları enerji ve barındırdıkları mineralleri doğru kullanmayı bildiğimiz sürece kaliteli bir yaşam sürmemiz mümkün diye düşünüyorum.

 

Dünyanın enerjisi en güçlü taşı ‘Hacerü’l Esved’

Kutsal topraklarda bulunan ‘Hacerü’l-Esved’ taşıdır. O mübarek topraklara giden insanların enerjilerini temizler tabiri caizse oraya gelen Müslümanların enerjilerini temizler ve onları kaydeder, Kutsal topraklardaki hac vazifelerini yaptıklarına dair. Müslümanlar için önemli bir taştır. Öncelikle şunun bilinmesini isterim her taş parçası enerji yüklüdür fakat bizim dikkat etmemiz gereken husus bizim hangi taşı kullanacağımızdır. Kendi taşınızı kullandığınız sürece o taşın olumlu enerjilerinden yararlanabilirsiniz. Eğer yanlış taş taşırsanız sizin enerji hareleriniz ile taşıdığınız taşın enerjisi bütünleşemez ve birbirlerini itmeye başlarlar. Bu süreçte sizi olumsuz etkileyebilir. Sizlere önerim taşınızı ve kokunuzu burcunuza göre seçmenizdir. Burçlara göre taşlar ise şöyle:

Kullanımında dikkat edilmesi gerekenler

-Taş kullanımında en önemli kural taşınızı başkasının kullanmasına izin vermeyeceksiniz.

– Taşınızı olumsuz enerjisinden arınması için ayda bir kere sirkeli suda bekletebilirsiniz.

– Taşınızı burcunuza göre seçeceksiniz.

– Taşlarınızın çok işlenmiş taşlar olmamasına özen gösteriniz.

– Taşlarınızı üzerinizde takı olarak kullandığınız gibi yaşam alanlarınızda dekor olarak da bulundurun.

Sigara bağımlılığına çözüm ametist ve aragonit

Aragonit ve ametist taşları kullanılabilir. Bu taşlar kararlılığı arttırmakta yardımcı olabilirler ama şunu unutmamalıyız ki sigara bırakmak bir irade meselesidir. Kişi önce karar vermeli ve sonra da uygulamalıdır. Bu sürece yardımcı olabilmesi için ekinezya ve zencefil bitkilerinden de faydalanabilir.

Aşk ve sevgi için yakut, pembe kuvars, mercan…

Aşkın ve sevginin rengi pembe ve kırmızıdır. Bu sebeple kırmızı ve pembe taşlar kullanılabilir. Bunlar Garnet, yakut, lal, pembe kuvars, jasper, kırmızı mercan gibi taşlardır.

Nazara karşı önce dua edin sonra firuze edinin

Nazarı defetmenin en güzel yolu duadır. Öncelikle duadan ayrılmayalım, duanın yanı sıra firuze ve ametist taşları kötü göz, nazar gibi durumlarda etkili olabilecek taşlardan. Çok sık nazara (göze) gelen kişinin sirkeli su ile duş almasında fayda görülmekte.