İbrahim Saraçoğlu Organik Çörekotu Yağı

Türkiye’nin ilk ve tek Organik Sertifikalı Çörekotu yağıdır. Taklitlerinden ve Organik olmayan sertifakasız muadillerinden sakınınız ! Soğuk Pres yöntemiyle elde edilmiştir.

Çörekotu pek çok şampuan ve besleyicide bulunmaktadır. Kendi vücudumuzun sebumunda yer alan vitamin, mineral ve proteinlere benzer vitamin ve proteinler içermektedir. Çörekotu yağı, hücre yenilenmesini desteklerken aynı zamanda saçınızı ve cildinizi nemlendirir. Organik üretim ürünüdür; İçilebilir yağdır.
Kullanımı:
Ilık suyla dolu bir küvete 8-10 damla yağ ekleyin ve elinizle dağıtın. Aromanın etkisini görmek için en az 10 dakikanızı suda geçirin.
Friksiyon: Yeterli miktar yağ, baş parmak, parmaklar, el ayası ile yapılan, küçük alanlı dairesel kaydırma ve bastırma hareketleri ile uygulanır.
Çok lezzetli olan bu yağı özellikle salataların üzerine dökerekte tüketebilirsiniz.

ÇÖREK OTU YAĞININ ÖZELLİKLERİ:

Omega 6 kaynağıdır.
Anti-fungal, Anti-viral, Anti-bakteriyel ve Anti-oksidant etkilerinden dolayı vücudun bağışıklık sisteminin korunmasında son derece etkili olduğu bilinmektedir.
Metabolizmadaki zararlı etkilere karşı vücudun dirençli olmasına yardımcı olur.
KULLANIM ŞEKLİ:
Soğuk kullanıma uygundur.
Günde bir tatlı kaşığı alınabilir
Salata ya da zeytinyağlı yemeklerin üzerine doğrudan ya da diğer yağlarla birlikte karıştırılarak tüketilebilir.
Cacık ve ayran üzerine dökülerek tüketilebilir.
Sabahları kahvaltıda kekik ve benzeri baharatlarla beraber ekmek banarak yenilebilir.
Organik Bal ile karıştırılıp alındığında tam bir şifa kaynağı olduğu bilinmektedir.
FAYDALARI:

Doğal yağların birçok faydaları olmasına rağmen, kurallar gereği ticari web sitelerinde bunları açıklayamıyoruz. Alt kısımda farklı kaynaklardan alıntılara fikir vermesi açısından bakabilirsiniz
Bu nedenle değerli müşterilerimizin doktor ve diyetisyenlerinden bilgi almalarını yada internette yayımlanmış bilimsel makaleleri incelemelerini tavsiye ederiz.
UYARI:
Tedavi amaçlı ilaç yerine kullanmayınız. Günde 1 tatlı kaşığından fazla tüketmeyiniz.
RAF ÖMRÜ:

Açılmamış şişenin Son Kullanma Tarihi (raf ömrü) ve Parti seri numarası şişenin arkasında bulunmaktadır . Açılmamış şişeyi güneş ışığından uzakta, serin bir ortamda muhafaza ediniz.
Şişe açıldıktan sonra 3 ay içerisinde tüketilmesini tavsiye ediyoruz. Serin bir ortamda muhafaza ediniz.Çünkü ürünlerimiz hiçbir katkı maddesi, koruyucu madde içermemektedir.
Lütfen Organik ve sertifikalı olmayan ürünler ile mukayese etmeyiniz !
Organik çörek otu yağı, en kaliteli çörek otu tohumlarından elde edilmiştir. Çörek otları hiçbir ısıl ve kimyasal işleme maruz bırakılmadan soğuk pres methoduyla laboratuar ortamında elde edilip doğal tazeliğinin korunması için cam şişelerde ambalajlanmıştır.
Çörek otu yağı içinde barındırdığı;
Hoş kokulu yağlar, elementler, enzimler ve vitaminler gibi içerisinde bulunan yüzden fazla öğeden dolayı oldukça faydalıdır. İçinde Omega 3 ve Omega 6 ihtiva eden % 58 oranında kendi yağ asidi bulunmaktadır.
İçerik : Çörek otu yağı. (Karışım yağ ve taşıyıcı yağ içermez.)
Hepsiantep.com dan alıntıdır:
ÇÖREK OTU YAĞININ BİLİNEN BAZI FAYDALARI

Hücreleri yenileyerek daha dinç olmanızı sağlar.
Çörekotu yağı sabahları aç karnına tüketildiğinde zayıflamaya yardımcı olduğu ve yağ yaktığı bilinmektedir.
Çörek otu yağı mikrop, virüs ve mantarlara karşı doğal bir koruyucudur.
İfraz boşaltıcı ve solunum borusunu genişleticidir.
Çörek otu yağı kansere karşı bağışıklık sistemini güçlendirir.
Kan şekerini düzenler ve dengeler.
Kan hücrelerini yenileme özelliği vardır.
Çörek otu yağı yorgunluk halini giderip zindelik verir.
Damar hastalıklarını önlemede yardımcıdır.
Çörek otu yağı cinsel gücü arttıcı etkisi vardır.
Hazmı kolaylaştırır.
Çörek otu yağı vücuttan zehirlerin atılmasına yardımcı olur.
İdrar söktürücü özelliği ile safraya iyi gelir.
Çörek otu yağı sürüldüğünde, yaraların çabuk iyileşmesini ve hücrelerin yenilenmesini hızlandırır.
Çörek otu yağı Alerjiyi önler.
Özellikle bahar aylarında görülen polen alerjisinde etkilidir.
Vücudun Doğal Savunma sistemini güçlendirir ve dengeler.
Çörek otu yağı hormon sistemini ve ruh hâlini sağlamlaştırır.

Not: Hamile bayanlarda erken doğuma neden olduğu duyumu olmuştur.

Çörek otu yağı nasıl kullanılır :

Gün içerisinde bir Çay kaşığı tüketmek yeterli olacaktır.
İlk kullanımlarda yağın kendine has kokusu olsa da çabuk alışılmaktadır.
Gaz yapması halinde kimyon serpeleyerekde tüketilmesi tavsiye edilmektedir.
Doğal yağlar vücuda direk olarak alınabileceği gibi mezelerin üzerine dökülerek veya bal ile karıştırılarak ağız yoluyla alınır.
Dikkat edilmesi gereken nokta yağa alerjisi olanların kullanmaması gerektiği ve bu tür soğuk pres ürünlerin ısıtılmadan tüketilmesidir.
Aşağıda bazı ülkelerde çörek otu yağının kullanım şekilleri anlatılmıştır. Her üründe olduğu gibi doktorunuza danışarak kullanmanızda fayda vardır.
Astım ve Bronşiyal Problemler (Uzak Doğu, Orta Doğu ve Malezya) Kahve içerisine bir çay kaşığı Çörek otu yağı karıştırılır.
Günde iki defa alıır.
Aynı zamanda, her gece Çörek otu yağı ile göğüs ovulur ve kaynar su içindeki Çörek otu yağının buharı nefesle içeri çekilir.
Sırt ağrısı ve diğer romatizma çeşitleri (Orta Doğu ve Malezya
Az bir miktar Çörek otu yağı hafifçe ısıtılır ve daha sonra romatizmalı alan yoğun bir şekilde sıvazlanır.
Ishal (Hindistan ve Orta Doğu) Bir fincan yoğurt ile bir çay kaşığı Çörek otu yağı karıştırılır.
Belirtiler kayboluncaya kadar karışımdan günde iki defa içilir.
Kuru Öksürük (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) Kahve içerisine bir çay kaşığı Çörek otu yağı karıştırılır ve günde iki defa alınır.
Göğüs ve sırt Çörek otu yağı ile ovulur.
Grip ve Burun Tıkanıklığı Herbir burun deliğine 3-4 damla Çörek otu yağı akıtma, burun tıkanıklığını ve kafanın soğuk algınlığı ızdırabını giderebilir.
Saçın Kırlaşması Çörek otu yağı ile düzenli bir şekilde saçlara masaj yapılması, saçların erken kırlaşmasını önleyebilir.
Saç Dökülmesi(Hindistan ve Orta Doğu)Kafa derisinin tamamına limonu darbeli bir şekilde sürün ve takriben 15 dakika böylece hareket edin.Sabunlayın. Durulayın ve saçların tamamını kurulayın. Daha sonra Çörek otu yagı ile kafa derisinin içine masaj yapın.
Saman Nezlesi (Orta Doğu) Bir tatlı kaşığı Çörek otu yagını bir bardak limon suyuna karıştırın. Belirtiler giderilinceye kadar, günde iki kez alın. BaşağrısıAlın ve kulaklara yakın yüz kısımları Çörek otu yağı ile ovulur ve kafa bandajlanır. Aynı zamanda bir çay kaşığı Çörek otu kahvaltıdan önce alınır.
Sağlıklı Cilt (Hindistan) Bir çorba kaşığı Çörek otu yağı ile bir çorba kaşığı zeytin yağı karıştırılır. Bu karışım ile yüz ovulur ve en az bir saat böyle devam edilir. Sabunla yıkanır ve durulanır.
Yüksek Tansiyon (Hindistan) Kahvaltıdan önce her sabah iki diş sarmısakla birlikte herhangi bir içeceğe bir çay kaşığı Çörek otu yağı karıştırarak alın. Çörek otu yağı ile bütün vücudunuzu ovun ve üç günde bir kez 1.5 saat güneş ışınlarına maruz bırakın. Bu işlemlere bir ay devam edin.Uyuşukluk ve Yorgunluk Bir bardak saf ve taze portakal suyu ile bir tatlı kaşığı Çörek otu yagına her sabah 10 gün boyunca devam edilir.
Hafıza Düzeltme (Orta Doğu)100 mg kaynatılmış nane içerisine bir çay kaşığı Çörek otu yağı karıştırılır ve 15 gün içmeye devam edilir.
Kas Ağrıları Ağrıyan yerler Çörek otu yağı ile ovulur.
iktidarsızlık 200 g zeytin yağlı öğütülmüş Çörek otu tohumu, 100 g günlük, 50 g Çörek otu yağı, 50 g zeytin yağı, 200 g saf bal güzelce karıştırılır. Her öğünden sonra bir çorba kaşığı alınır.
Uyku BozukluğuBalla karıştırılmış herhangi bir sıcak içeceğe bir çay kaşığı Çörek otu yağı ilave edilip akşamları içmeye devam edilir.
Ülserler(Yaralar) (Endonezya ve Hindistan)Süsen kökü yağı ile veya kına bitkisi yağı ile karıştırılır. Daha sonra cerahatlı yaralar üzerine yayılır. Sonra sirke ile muamele edilerek yıkanır.