Kehribar Tesbihin Bilmediğiniz Özellikleri

Kehribar günümüzde en şifalı taşlar arasında yer almaktadır. Sindirimden, guatr hastalığına, ruh sağlığından romatizmal ağrılara iyi geldiği uzmanlar tarafından dile getirilen kehribar taşının hayatımızdaki yeri bu nedenle çok önemlidir.

Kehribar Tesbihin Bilmediğiniz Özellikleri
Kehribar günümüzde en şifalı taşlar arasında yer almaktadır. Sindirimden, guatr hastalığına, ruh sağlığından romatizmal ağrılara iyi geldiği uzmanlar tarafından dile getirilen kehribar taşının hayatımızdaki yeri bu nedenle çok önemlidir. Bu nedenle kehribar gerek aksesuarlarda gerek tesbih modellerinde sıkça kullanılmaktadır.

Kehribar Taşı Hakkında Az Bilinen Gerçekler

Kehribar taşı bir çok hastalığa iyi geldiği gibi etrafta bulunan kötü enerjileri de dağıtma özelliğine sahiptir. Açık sarıdan kırmızımsı sarıya kadar bir çok renge sahip olan kehribar parlaklık ve saydamlık özelliklerine sahiptirler. İşte bu karşı konulamaz görünümü ile kehribar yüzyıllardır aksesuar ve süs eşyalarında kullanılan en gözde taş haline gelmiştir. Yapılan incelemelere göre kehribarın içinde fosilleşmiş canlılara da rastlanmış olması en dikkat çekici özelliklerindendir. En kaliteli kehribar Baltık Denizi’nden çıkarılmaktadır.

Kehribar Tesbihlerin Önemi

Özel akseusar ve süs eşyalarında kullanılan kehribar aynı zamanda tesbih tasarımlarında da sıkça tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Hatta kehribar tesbih modelleri tesbihlerin şahı ve en üst grubu olduğunu söylememiz mümkün.

Kehribar Tesbih Çeşitleri

Günümüzde pek çok çeşit tesbih çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları ağaç tesbihler, gümüş tesbihler, hayvansal tesbih modelleri, oltu tesbih ve kehribar tesbih olarak sıralayabiliriz. Bu tesbih çeşitleri arasında sayısız özelliklere sahip kehribar tesbih modelleri en çok ilgi gören tesbih türü olduğunu söyleyebiliriz. Kehribar tesbihler kendi içinde de çeşitlere ayrılmaktadır. Bu çeşitler ise ateş kehribar, damla kehribar, sıkma kehribar tesbih modelleridir. Bu bahsettiğimiz kehribar tesbih çeşitleri günümüzde birbirinden farklı ve özel tasarımları ile tesbih severlere sunulmaktadır.

Birbirinden Özel Kehribar Tesbihler kaliteli Farkı İle Sizlerle

Yüzyıllardır tesbih çeşitleri arasında en üst grubu oluşturan ve her zaman en çok tercih edilen kehribar tesbihleri birbirinden şık tasarımları ile 1kadinisterse’de bulabilirsiniz. Püsküllü, arpa kesimli, Osmanlı motifli, gümüş püsküllü gibi bir çok kehribar tesbih tasarımını bir arada bulabileceğiniz Takihan.com’da uygun fiyatları ile bu tesbihleri temin edebilirsiniz.

Gümüş takı ve tesbih modellerinin yeni adresi olan 1kadinisterse’de kehribar tesbih modellerine cazip fiyatlar, kapıda ödeme seçeneği ve ücretsiz kargo avantajları ile sahip olabilirsiniz. Tesbih ve gümüş takı ürünleri hakkında detaylı bilgi için tek yapmanız gereken sitesini ziyaret etmeniz.