Kemik Erimesine Pepino

Pepino meyvesinin tadı: Kavun, Muz ve Ananas meyve aromalarının karışımıdır.

Pepino nasıl yenir? Pepino Nasıl Tüketilir?
Meyveyi dolapta soğutarak ince kabuğu soyularak kavun gibi yenilebileceği gibi, meze olarak, dondurmalara katılarak, karışık meyve salatalarında garnitür olarak kullanılmakta, reçeli, marmelat’ı yapılmakta, ilaç sanayinde ve kozmetik sanayinde kullanılmaktadır. Bazı G. Afrika ülkelerinde süs bitkisi olarak değerlendirilmektedir.

Pepino Meyvesinin Bilinen Faydalı Özellikleri

Şeker Hastalıkları,
Kemik Erimesi,
Dalak Yetmezliği (Tromoksin),
Bağırsak Kanseri,
Gen Hastaları,
Mide Rahatsızlığı,
Safra Kesesi Rahatsızlıkları,
Anemi (Kansızlık) Hastaları,

Hemofili Hastaları (Kanın Pıhtılaşmasındaki Bir Bozukluğa Bağlı Kanama Hastalığı),
Çocuklarda Kemik Gelişimi Sağlamakta,
Eklem Romatizmasına İyi Gelmekte,
Kolesterolü Düşürmekte (Hastaları tarafından beyan edilmiştir),
İdrar Söktürücü Özelliği Vardır.
Kilo Problemine İyi Gelmektedir. Diyet Yapanlar Daha Çok Tüketmektedir.

Muhafaza Koşulları:

Gece gündüz sıcaklık farkı fazla olmayan ılıman bölgelerimizde (Karadeniz , Ege , Marmara , Akdeniz ) bahçe üretimi yapılabilir.
Pepino soğuğa karşı duyarlı olup, +5º de bitki gövdesi zarar görür, 0ºde tamamen kurur.Bu nedenle gece ayazlarına karşı korunmalıdır.

Besin Değerleri:

1 kg. meyvede 56 gr. suda eriyebilir kuru madde verir. 57 gr. suda eriyebilir şeker, 1 gr. Protein, 480 mg. C vitamini, 107 mg. P, 1150 mg. K vitamini bulunmaktadır.

Kemik erimesi bitkisel tedavisiKemik Çürümesi ve Kemik Erimesi Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler: – Haşişe-i mübarek – Meşe kabuğu – Taze zambak – Ceviz yaprağı – Darı unu – Soğan suyu

Kemik Çürümesi ve Kemik Erimesi

Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler:

– Haşişe-i mübarek
– Meşe kabuğu
– Taze zambak
– Ceviz yaprağı
– Darı unu
– Soğan suyu

Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi:

* Haşişe-i mübarek otu dövülür ve toz haline getirilerek elenir. Elenen toz pansumandan sonra çürüyen mahale ekilir.

* Meşe kabukları sert bir zeminde dövülerek elenir. Elde edilen meşe tozu sıcak suda kaynatılarak süzülür. HAzırlanan sıvı dinlendirildikten sonra hasta mahal masaj yapılarak yıkanır.

* Yeşil ve taze zambak yaprakları dövülerek ezilir. Elde edilen posaya meşe kabuğu tozu ilave edilerek melhem kıvamına gelene kadar yoğrulur. Hazırlanan bu melhemden kemik üzerine sarılır.

* Ceviz yaprakları suda kaynatılır. Süzüldükten sonra elde edilen yapraklar dövülerek ezilir. Elde edilen posaya darı unu ve soğan suyu ilave edilerek yakı kıvamına gelene kadar yoğrulur. Hazırlanan yakı pansumandan sonra kemik üzerine sarılır.

Kemik çürümesine karşı en hızlı bitkisel tedavi nasıl yapılır ve darı unu ile soğan suyu karıştırılarak en iyi bitkisel tedavi nasıl yapılır.