Kendi Tarzınızı Bulmanız ve Buna Bağlı Kalmanız İçin 9 Adım

1 | 9
Kendi Vücut Seklini Tanı

Kendi tarzınızı bulmanızda en önemli adım, vücut şeklinizi tanımanız ve sizinle ömür boyu birlikte olacak siluetinizi bilmektir. Daha sonra dolabınızdaki vücut şeklinize uygun olan kıyafetleri ayna karşısında deneyerek belirlemelisiniz. Bu konuda arkadaşlarınızdan veya ailenizden de yardım alabilirsiniz.

kendi-tarzinizi-bulmaniz-ve-buna-bagli-kalmaniz-icin-9-adim1
2 | 9
İmza Parçalarınızı Bulun
Çoğu stil ikonunun, metrelerce uzaktan tanınacak bir stili vardır. Bu bir aksesuar, renk, desen veya güzellik uygulaması olabilir. Güneş gözlüğü, kırmızı bir ruj, dramatik bakışlar veya bir şapka bunlara örnek olarak gösterilebilir.

kendi-tarzinizi-bulmaniz-ve-buna-bagli-kalmaniz-icin-9-adim-2
3 | 9

Uzun Süre Giymeyi Düşündüğünüz Parçalara Yatırım Yapın

Başarılı bir imza stilini, çok uzun yıllar boyunca severek taşımalısınız, bu yüzden yıllarca severek giyebileceğiniz parçalara odaklanmalısınız. Gardırop düzenlemek için 1 ay boyunca giydiğiniz parçaları ayrı bir bölüme koyun. Bir ay boyunca giydiğiniz bu parçalar, sizin gardırobunuzdaki temel parçalardır.

kendi-tarzinizi-bulmaniz-ve-buna-bagli-kalmaniz-icin-9-adim-3

 

4 | 9
Mood Board Oluşturun

Size ilham veren fotoğrafları Pinterest’te bulabilir, bir pano oluşturabilir ve sevdiğiniz tarzdaki parçaları kendi tarzınıza uyarlayabilirsiniz

kendi-tarzinizi-bulmaniz-ve-buna-bagli-kalmaniz-icin-9-adim-4
5 | 9

Hiçbir Zaman Sevmediğiniz Şeyleri Hatırlayın

Gardırobunuzu düzenlerken, size kendinizi iyi hissettirmeyen parçalara dikkat etmeniz önemli bir konudur. Blogerların çok sevdiği bir parçayı, eğer hoşunuza gitmediyse kullanmak zorunda değilsiniz.

kendi-tarzinizi-bulmaniz-ve-buna-bagli-kalmaniz-icin-9-adim-5
6 | 9
Size Uyan Renkleri Seçin

Size uygun silueti araştırırken, uygun rengi de düşünmelisiniz. Ten renginize uyan renkleri belirleyip farklı tonlarından da yararlanabilirsiniz. Güçlü duruşa sahip olan bir ruj, bir çok tonu daha kolay giymenize yardım eder.

kendi-tarzinizi-bulmaniz-ve-buna-bagli-kalmaniz-icin-9-adim-6
7 | 9
Gardırobunuzu İnceleyin

Kişisel stilinizin oluşmasında, etkileyici ve düzenli bir gardırobunuz olması altın kurallardan biridir. Kapsül bir gardırop oluşturmak için gardırobunuzda 50 veya daha az parça olmalıdır.

kendi-tarzinizi-bulmaniz-ve-buna-bagli-kalmaniz-icin-9-adim-7
8 | 9
Kendi Stil İkonlarınızı Yaratın

Ünlü stil ikonlarının yanı sıra her şeyden ilham alabilirsiniz, stil sahibi patronunuz veya bir arkadaşınız olabilir.

 

kendi-tarzinizi-bulmaniz-ve-buna-bagli-kalmaniz-icin-9-adim-8

9 | 9
Takım Elbisenizi Gardırobunuzdan Çıkarmayın

Takım kelimesi çok sıkıcı görünse bile, stil sahibi kadınların çoğu takım elbiselere sahip. Takımları sıkıcı görünümden kurtarmak için bir çok farklı kombin oluşturabilirsiniz. Blazer ceketinizi, jean ile kombinleye bilirsiniz. Kumaş pantolonunuzu, sneakerlar ile giyebilirsiniz. Unutmamanız gereken en önemli konulardan birisi de belli bir tarzınızın olması her zaman aynı seyi giyeceğiniz anlamına gelmez.

kendi-tarzinizi-bulmaniz-ve-buna-bagli-kalmaniz-icin-9-adim-9