Kolloidal Gümüş Suyu Hangi Hastalıklara İyi Geliyor
Gümüş Suyu Genital İltihap

Yumurtalık iltihapları, kadın bedeni için çok önemli bir organ olan yumurtalıklarda meydana gelen enfeksiyon hastalığıdır. Yumurtalıklar, döllenmeye hazır yumurtalar barındırır ayrıca, adet kanamalarının seyrini düzenler ve en önemlisi kadınlık hormonunu salgılayan organdır. Bu sebeple kadınlarda meydana gelen yumurtalık iltihabı, çok kısa sürede tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Geciken ve ertelenen tedaviler sonrasında kısırlık ve karın zarı iltihabı gibi daha kritik rahatsızlıklara sebep olur.

Yumurtalık iltihabının nedeni vajinadan gelen mikropların, yumurtalık kanallarından geçerek yumurtalıklara kadar ulaşması sonucunda ortaya çıkar. Tam olarak olgunlaşmayan yumurtalar, bu enfeksiyonu tetikleyerek, artmasına sebep olur. Yumurtalık iltihabı, akıntı ve karın ağrısı ile kendini belli eder. Adet döngüsünde aksamalar, gecikmeler ya da normal döngünün öncesinde kanamalar meydana gelebilir.

Yumurtalık iltihabı sorununuz varsa, geciktirmeden tedavisine başlamanızı öneriyoruz. Gümüş suyunu iğne takılmamış enjektör ile vajinaya aktararak doğrudan sorunlu bölgeye ulaşmış oluruz.

Gümüş suyunu içerek tedavinizi devam ettirin. Doğal bir antibiyotik kaynağı olan Gümüş suyu, yumurtalık iltihabı rahatsızlığınızı çözerek, adet döngünüzü düzene sokacaktır. Akıntılarınız ve kasıklarınız da oluşan ağrıdan uzaklaşarak, normal yumurtlama düzenine geri dönersiniz.

Gümüş Suyu Egzama Ve Mantar

Egzama deri hastalıklarının hemen yarısı­nı teşkil eden ve çok değişik şekiller gös­teren bir deri hastalığıdır. Genellikle deri bozukluğuna elverişli bir ortamda, içten veya dışarıdan alerjik bir etkenme ve iltihapla başlar. Kırmızı bir zeminde ufak su toplanmaları, kabuk teşekkülü ve kaşıntı vardır. Bir alerjik reaksiyon olarak meydana ge­len egzama yaranın biçimine, seyrine ve yerine göre sınıflandırılan ve isimlendirilen bir hastalıktır.

Tedavide alerjenin bulunup ortadan kaldırıl­ması, hassasiyetin giderilmesi esastır. Lokal olarak iltihabı ve kaşıntıyı azaltacak ilaçlar kullanılır.

Gümüş Suyu Egzamanın görüldüğü bölgelere sürülmeli ve içilmelidir. Alerjik bir reaksiyon olan Egzama Gümüş suyunun ANTİALERJİK özelliği sayesinde içildiğinde alerjik reaksiyon gösteren sorunu çözmeye büyük ölçüde yardımcı olur. Aynı zamanda ANTİBAKTERİEL özelliği ile sürüldüğü bölgenin hızla iyileşmesini sağlar.

Ağız ve Diş Enfeksiyonları

Diş eti sağlığının ve ağız enfeksiyonlarının dişler açısından oldukça büyük bir önemi vardır. Düzenli temizliği yapılmayan, yetersiz ağız bakımı sadece diş çürümelerine değil, bununla beraber ağız enfeksiyonlarına ve dişeti iltihaplarına yol açar. Ağız içinde oluşan bu tarz sorunlar tedavi edilmezse, dişlerin dökülmesine bile sebep olabilir. Ağız enfeksiyonlarının oluşmasında ve diş eti iltihaplarında rol oynayan diş plağı, düzenli olarak ağızdan uzaklaştırılmalıdır. Tükürükle beraber yiyeceklerin diş üzerinde birikimi, zaman içinde kalınlaşarak, diş ve diş etlerine etki etmeye başlar. Diş plağına yapışan bu mikroorganizmalar tükürükle beraber yapışkan bir hal alarak ağız içinde her yere yapışırlar.

Ağız enfeksiyonlarından ve diş eti iltihaplarından kurtulmak için düzenli olarak diş ve ağız bakımınızı yapmanız gerekir. Bazı özel durumlarda, özellikle hormonal değişikliklerin oluştuğu adet ve gebelik döngülerinde diş plağının oluşumu daha da artar ve bunu ağız enfeksiyonları ve ya diş eti iltihapları takip eder. Bu tarz özel durumlarda da diş plağını ağızdan uzaklaştırarak plağın etkilerinden dişleri ve ağız içini korumak gerekiyor.

Gümüş suyu ağız enfeksiyonları ve diş eti iltihaplarına sebep olan plak oluşumunu yok eder. Ağız enfeksiyonları yumuşak dokuda oluşan bakteri ve mantara bağlı olarak gelişirken, gün içinde birkaç kez yapacağınız Gümüş suyu gargarası ile ağız içinizi dezenfekte edebilirsiniz. Gümüş suyu enfeksiyonları geçirir, mantar, iltihaplanma ve plak oluşumunu engeller.

Gümüş suyu kullanan kişilerin dişlerinde çürüme etkisi görülmediği saptanmıştır.

Akciğer İltihabı Zatüre.

Akciğer iltihabı, akciğerin alveol yapısında, ana broşlardan uzak noktalarda oluşan bir çeşit enfeksiyon türüdür. Akciğer enfeksiyonuna sebep olan bakteri pnömokok bakteri sidir. Penisiline duyarlı olan bu bakteriler, tüm akciğeri kaplayarak, ciddi sağlık problemlerine, hatta ölüme bile sebep olabilir. Solunum yolları etkilenir, nefes darlığı, şiddetli öksürük nöbetleri, kanlı balgam ve ateşle kendini belli eder.

Aynı virüs akciğer iltihabıyla birlikte, zatürreye sebep olur. Hasta çok zayıf düştüğü için, bağışıklık sisteminde ciddi deformasyon yaşanır. Kronik diğer hastalıkları da tetikleye bileceğinden bir an evvel tedavisinin başlatılması gerekmektedir.

Hastanın beslenmesine oldukça dikkat edilmeli ve bol sıvı alması sağlanmalıdır. Sigara bütünüyle zararlı bir maddedir, özellikle akciğerlerin sigaranın zararlı etkilerinden uzak tutulması, hastanın sigaradan uzaklaştırılması, hatta hastanın sigara dumanına maruz kalmaması gerekir. Ateş kontrol altına alınmalı ve balgam söktürücü tertipler uygulanmalıdır. Uzayan bronşit yine akciğer iltihaplanmasını kolaylaştıran bir hastalıktır. Bu yüzden bronşiti tetikleyici unsurlardan uzak durmalı, özellikle kış aylarında bağışıklık sisteminin azalmaması için beslenmeye dikkat edilmelidir.

Gümüş suyu akciğerin içine kadar girip konuşlanan bu enfeksiyonlara karşı etkili bir preparattır. Nebulizatör cihazının ilaç haznesine dökülecek olan gümüş suyu ile doğrudan akciğerlerimize çekeceğimiz gümüş iyonlu buhar sayesinde doğrudan sorunlu bölgeye ulaşarak iltihabı yok etmeye başlayabiliriz. Ayrıca gümüş suyunu içerek, var olan iltihabın diğer organlara zarar verebilme olasılığını da ortadan kaldırmış oluruz.

Akne ve Sivilceler

Sivilce (akne vulgaris) sık görülür ve rahatsız edici bir sorundur. Özellikle ergenlik başlarında ciltte yağlanma artar, yağ bezlerinin faaliyeti bozulur. Böylece deride yağ birikimi, gözeneklerde tıkanma, şişme, iltihaplanma, deri altı kisti olabilir.

Her ne kadar 12-18 yaş arası daha fazla görülse de her yaşta, her dönemde ve her insanda bu sorun gelişebilir. Kadınların %70 ‘i, erkeklerin ise %80 ‘inde hayat boyunca herhangi bir zamanda sivilce oluşabilir. Sivilce en yüzde, üst boyun bölgesinde, omuzda, sırt bölgesinde ve göğüste oluşmaktadır.

Deride bildiğimiz gibi küçük gözenekler vardır. Ciltte bulunan yağ bezleri bu gözeneklerden Sebum denilen bir madde salgılar. Bunun amacı cildi korumaktır.

Çoğu zaman salgı bezleri, sebumu doğru miktarda salgılar ve gözenekler açıktır. Ama bazen bir gözenek, çok fazla sebumla doldurulur ve bu gözenekleri tıkar. Yağ bezlerinin salgıladığı bu sebum dışarı atılamaz ve kıl kökünde birikirse sivilce oluşur. Birtakım bakteriler orada üremeye başlar küçük iltihaplanmalar ile birlikte içinde cerahat oluşur. Bu cerahatın içinde sebum, ölü deri hücreleri ve bakteriler bulunur.

Bazen kendi kendine geçse bile, bazı tedavi gerektiren durumlarda geç kalmalara, yanlış bilgilenme sonucu yanlış uygulamalara, kalıcı izlerin oluşumuna ve hatta şikayetin artmasına neden olabilir.

Yağlı yiyecekler, patates kızartmaları veya pizza sivilcelere neden olmaz. Beğenerek yediğiniz bir çikolata ya da içtiğiniz soda da sivilce yapmaz. Kısaca, gıdalar sivilce oluşumuna sebep olmazlar. Ama çok aşırı yağlı yiyecekler, cilt tipinize göre ciltte yağlanmayı azda olsa artırabilir. Sivilce oluşturucu etkileri olmasa da var olan sivilceleriniz üzerine küçük bir miktar kötü etki edebilirler.

Eğer ebeveyninizin(anne-baba), gençliklerinde sivilceleri varsa, sizinde olması muhtemeldir. Yani genetik faktörden sözetmek mümkün.

Stres, sivilcenin daha kötü olmasını sağlar. Çünkü streslendiğiniz zaman daha çok üretilen sebumun gözenekleri tıkama olasılığı vardır.

Güneş ışınlarının sivilceleri geçirici etkisi yoktur. Güneşte fazla kalmak yüzde yanıklara ve cilt kanserine kadar giden etkileri olabilir.

Yapılan egzersizler sonucunda ya da sıcaktan terlediyseniz duş almanız iyi olur. Terleme sivilcelerin artmasına sebep olabilir.

Adet düzensizlikleri ve hormonal bozukluklar sivilceleri artırabilir.

Yanlış kozmetik ürünler kullanmak, kozmetik salonlarındaki uygulamalar cilt bozulmalarına ve sivilcelere neden olabilir.

Kafanızdaki şapkalar, saç çizgisi boyunca sivilcelere sebep olabilir. Onların sivilcelerinizi kötüleştirdiğini düşünüyorsanız kullanmayın.

Gümüş suyunun içinde bulunan GÜMÜŞ İYONLARI, tamamen ANTİBAKTERİYEL özelliğe sahiptir. Bu tür iltihapların oluşumuna neden olan bakterileri yok eder. Cildin eski formuna kavuşmasına ciddi oranda yardımcı olur. Alkol içermediği için cildi tahriş etmez. Cildiniz daha parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Gümüş Suyu Arpacık ve Göz Kuruluğu

Arpacık mikrobik kökenli bir enfeksiyondur. Arpacık vücut direncinin düşmesi ve vücudun mikrop ve bakterilere karşı direnç gösterememesi durumunda ortaya çıkan bir durumdur. Yazın güneşte çok kalmak ya da uykusuzluk durumlarında da arpacık ortaya çıkabilir. Bunlara bağlı olarak arpacığı önlemenin en etkin yolu vücut direncini yüksek tutmaktır.

Eğer gözünüzde sürekli arpacık çıkma vakası oluyorsa bu durum direncinizin düşük olduğunu gösterir. Bu nedenle bir göz doktoruna gitmeniz ve tedavi olmanızda fayda var. Ayrıca arpacık çıktığında kesinlikle o bölgeye elinizle temas etmemelisiniz.

Ofiste, kapalı ortamlarda ve en önemlisi bilgisayar başındayken göz sağlığını tehdit edebilecek pek çok etken bir araya gelir ve bu etkenler kalıcı rahatsızlıklara neden olabilir.İş ortamında göz sağlığımızı olumsuz etkileyen unsurlar bir araya gelmekte ve farkında olalım ya da olmayalım yavaş yavaş gözümüzde problemler belirmeye başlamaktadır.

Kullanımı ve yaygınlığı hızla artan bilgisayarlar ve çeşitli iş kollarındaki monitör ekranları nedeniyle pek çok kişi; göz yorgunluğu, gözlerde ve göz çevrelerinde ağrı, yanma, batma, kuruluk hissi, kaşıntı, kızarıklık, sulanma gibi şikâyetlerde bulunuyor.

Gümüş Suyu Gözlerinize 3’er damla damlatılmalıdır. Gümüş Suyu ANTİBAKTERİEL özelliği ile gözlerinizde oluşan Arpacığı yok eder. Gözlerinizdeki yanma, kızarma gibi şikayetleriniz ortadan kalkar. Gözlerinde oluşan kuruluktan dolayı olası mikrop kapmalarının önüne geçer.

İçilmesi Durumunda Bağışıklık sistenimizi güçlendirir.

Gümüş suyu Bademcik Enfeksiyonu

Bademcikler, bağışıklık sistemimizin bir parçası olan organlarımızdır. Vücuda giren bakteri ve virüs cinsi mikropları yakalayarak, vücudun savaşmasına yardımcı olan lenfosit denen hücreleri üretirler.Lenfositler ya direk kendileri mikropları öldürmekte yada mikropların öldürülmesini sağlayan antikor ve diğer maddeleri üretmektedirler. Vücuda giren bazı bakteri ve virüsler, bademciklerin bu etkisine rağmen yok edilemez ve bademciklerde çoğalarak bademciklerin iltihaplanmasına neden olurlar.Bademciklerde büyümeye, kızarmaya, bazen üzerinde beyaz -sarı iltihap birikmesine neden olurlar. Bademcik iltihabı çocuklarda en sık görülen hastalıklardandır, en sık 5-15 yaşlarında ve kış-ilkbahar döneminde görülür, 2 yaş altı ve 50 yaş üzerinde görülmesi oldukça nadirdir. Bademcik iltihabı tükürük, burun ve boğaz sıvıları gibi vucut sıvılarıyla, yakın temasla, solunum yolundan hava yoluyla çıkan damlacıklar yoluyla insandan insana bulaşabilmektedir.

Bademcikler şiş, kırmızı, bazen üzeri beyaz -sarı iltihapla kaplı

* Boğaz ağrısı (Ağrı kulağa vurabilir) – * Yutkunma sırasında zorlanma, ağrı veya rahatsızlık hissi, iştahsızlık
* Ateş (39-40 dereceyi bulabilir), üşüme, titreme – * Halsizlik, kırgınlık, vücutta yaygın ağrı, eklem ağrıları
* Boyundaki lenf bezlerinde şişme, hassasiyet, ağrı – * Baş ağrısı – * Kötü ağız kokusu – * Ses değişiklikleri
Çocuklarda bunlara ek olarak: * Mide bulantısı – * Kusma – * Karın ağrısı da eşlik edebilir.

Gümüş Suyu gargara yapılarak yutulmalıdır. Gümüş Suyu ANTİBAKTERİELözelliği ile bademciğin iltahaplanmasına neden olan bakteri veya virüsü yok eder. Bademciklerin çok kısa süre içinde normal aktivitelerini yerine getirmesini sağlar.

Gümüş Suyu Göz Enfeksiyonu

Göz kapaklarının iç yüzünü ve göz küresini korneaya kadar kaplayan şeffaf kısmın iltihaplanması olan konjonktivit virüs ve bakteri nedeniyle olabileceği gibi alerjik bir neden sebebiyle olabilir.Kontakt lens kullanımında lensin altına kaçan tozlar kornea üzerinde bakteriyel enfeksiyona yol açabilirler.Havuz sularının yeterince klorlanmaması mikropların üremesine zemin hazırlar ve havuz konjonktiviti meydana gelir.Alerjik bünyesi olan kişiler suya karıştırılan dezenfektan ilaçlardan dolayı etkilenebilirler ve alerjik konjoktivit oluşabilir.

Göz iltihabına (viral konjonktivit) yol açan virüsler yazın sıcaklığın ve nemin artmasıyla beraber kolay bir biçimde insanlardan birbirine damlacık, solunum salgıları ve temasla bulaşır. İltihaba yol açan virüs solunum yoluyla kolaylıkla yayılır ve de sıcak hava ve nem virüsün yayılmasını hızlandırırır.

Kış aylarının en sık rastalanan hastalıklarından biri olan grip, gözlerimizin enfeksiyon kapmasına neden oluyor. Gribin vermiş olduğu halsizlik, kırıklık ve ağrılar yetmezmiş gibi, birde göz sağlığımız tehtid altında.

Grip olan çoğu kişinin gözlerinde yanma, batma, şişlik, kızarıklık, ışığa karşı hassasiyet ve sulanma meydana gelir. Bu belirtiler göz enfeksiyonunu tanımlar. Gribiniz geçtiği zaman bu belirtilerde geçebilir ama geçmediği durumlarda tedavi gerekebilir.

Gümüş Suyu Gözlerinize 3’er damla damlatılmalıdır. Gümüş Suyu ANTİBAKTERİEL özelliği ile gözlerinizde oluşan enfeksiyon yok eder. Gözlerinizdeki yanma, kızarma gibi şikayetleriniz ortadan kalkar.

Gümüş Suyu Hayvanlar Üzerinde Kullanımı

Kolloidal Gümüş iyileşme tamamlamak için çeşitli hastalıkların tedavi sini hızlandırmak için kullanılabilir. Tüm hayvanlar için kullanışlıdır. Memeliler, kuşlar, sürüngenler ve balık. Hastalık ve rahatsızlıkların tedavisinde antibiyotik ilaçlara karşı alternatif oluşturur.

Memeli hayvanlarda, Gözler, kulaklar, kesikler, sıyrıklar, yaralar ve mantarlar için etkilidir.

Akvaryumunuzun suyuna eklendiğinizde balık hastalıklarına, mantar ve bakterilere karşı etkisini gösterir.

Gümüş tedavisi spinal ağrı tedavisinde yardımcı olur, sinir stres, algılama, kan dolaşım temizleyici, göz, ??kulak, sinüs, kas ve eklem, kemik ve bağ, ve soğuk algınlığı tedavilerinde kullanılır.

Gümüş suyu şu tedavilerde yardımcı olmaktadır; Cilt, kırık kemikler, yırtılmış kas, solucanlar, parazit, konjonktivite, osteoporoz. .

Hayvanlarınızın bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı korur.

Birçok tıbbi durumlar için dahili veya harici kullanımı ile son derece etkili olan gümüş suyu, hayvanlarınızda görülebilecek gastrit, sıtma, parazitler enfeksiyonlar, sedef hastalığı, göz, kulak ve ağız enfeksiyonları, mantar enfeksiyonları gibi birçok hastalığın tedavisinde güvenle kullanılır.

Kolloidal Gümüşü 1 litre suya 1/2 çay kaşığı ekleyerek 6 dakika içinde hayvanlarınızın içeceği suyu arındırabileceğiniz gibi aynı zamanda bu suyu içirerek onların sağlıklı yaşamalarını sağlayabilirsiniz.

 

                        Gümüş Suyu Satın Al